Jak założyć bloga ?

Mój pierwszy post może nie jest do końca na temat, ale czuję, że muszę podzielić się z Wami tym doświadczeniem 😀

Mój blog powstał głównie opierając się na wiedzy, którą był tak miły podzielić się autor bloga jakoszczedzacpieniadze.pl 😀

Wcześniej próbowałam już zmierzyć się z tematyką bloga, ale nie było to na tyle poważne jak teraz.

A więc wracając do tematu po pierwsze oczywiście najważniejsze jest znaleźć pomysł na swojego bloga itp. ale ja chciałabym przedstawić aspekt czysto techniczny.

Na samym początku musimy założyć swoją domenę, co w większości przypadków jest darmowe. Domenę możemy w bardzo szybki i prosty sposób założyć na wielu platformach z tych najbardziej znanych polskich jest home.pl i nazwa.pl.

Ja wybrałam tą drugą i tu proponuje zwrócić uwagę na koszty jakie proponuję firma na chwilę obecną w momencie przedłużenia ważności domeny na kolejne lata, choć za rok pewnie zmieni się to radykalnie.Tutaj jedyną trudnością może być wymyślenie odpowiedniej nazwy i to takiej, która będzie wolna, następnie wpisujemy swoje dane i gotowe.

Następnym ważnym krokiem jest znalezienie hostingu i tu również swoją niedrogą ofertę noworoczną prezentują te dwie wymienione firmy koszty z jakimi się spotkałam szukając dla siebie odpowiedniego hostingu zaczynają się już od 1 zł, ja jednak idąc za śladami autora wymienianego bloga oraz sugerując się w głównej mierze brakiem limitów, szybkością działania wybrałam hosting firmy zenbox.pl, choć nie jest on najtańszy, gdyż za pakiet minimalny opłata miesięczna wynosi 15 zł, ale to jest jedyny koszt jaki na chwilę obecną poniosłam, chcąc posiadać własną stronę:)

W związku z tym, że hosting mam gdzie indziej niż domenę musiałam zmienić serwer DNS na zewnętrzny tam gdzie miałam wykupioną domenę. Dlatego jeżeli chcemy mieć również tą sprawę ułatwioną można po prostu założyć domenę tam gdzie hosting. Po ok. godzinie moja domena była już na serwerze zenbox i od tej pory mogłam już zająć się tworzeniem strony.

Na początku myślałam, że konieczne będzie płacenie określonej kwoty za stworzenie strony, co jednak nie jest konieczne, gdyż wystarczy zainstalować wordpressa i wybrać swój motyw, który w intuicyjny sposób można dostosować.

Na chwile obecną to tyle, prawda, że nic trudnego, w trakcie zmian na blogu będę Was informowała na bieżąco co i jak.

Dodaj komentarz