Internet mobilny czerwiec 2015 / prześwietlamy oferty cd.

Czas na drugi wpis z cyklu prześwietlamy oferty sieci telekomunikacyjnej. Tym razem pod lupe biorę internet mobilny z urządzeniem typu modem, router, tablet, laptop jak również ofertę bez dodatkowych urządzeń.

Oferta bez sprzętu:

Kolejność umieszczania ofert w tabeli jest przypadkowa, przedstawiając podane liczby opieram się na danych dostępnych na stronach internetowych wybranych sieci.

Dostępne oferty internetu mobilnego bez dodatkowych urządzeń dla nowego klienta prezentują się następująco:

PLttddddedPodsumowując najtańszą i najkrótszą ofertę bez sprzętu dostaniemy w sieci Orange ( link do oferty ), największy pakiet 70 GB oferuję T-mobile ( link do oferty ), natomiast w sieci Play możemy liczyć na nielimitowany internet jednak wszystko zależy od tego gdzie mieszkamy, czy jesteśmy w zasięgu ich własnej sieci, gdyż z tym ma największy problem Play ( link do strony ). Decydując się na ofertę z sieci Plus należy również pamiętać o możliwości bezpłatnego korzystania z serwisu IPLA przez 2 m-ce za darmo, następnie w kwocie 10 zł za m-c. Złożyć wniosek o skorzystanie z oferty sieci Plus można tutaj.

OFERTA Z MODEMEM / ROUTEREM

W sieci Plus, Orange oraz w sieci T-mobile decydując się na ofertę z urządzeniem zapłacimy za każdy z abonamentów 10 zł więcej w porównaniu do oferty simo. Czyli wybrane urządzenie kosztuje nas 240 zł przy takich samych warunkach, jeżeli jest to router LTE to warto skorzystać z tej opcji, jeśli natomiast mamy taki sprzęt, bądź inny równie dobry w domu to nie ma sensu przepłacać. Jeśli chodzi o sieć Play kwota abonamentu jest zróżnicowana z uwagi na sprzęt jaki chcemy kupić: jeżeli wystarczy nam modem to dopłacamy do wyjściowego abonamentu 20 zł miesięcznie, jeżeli interesuję nas router dodajemy 30 zł do wyjściowej opłaty za ofertę bez urządzenia. W ofercie ze sprzętem w sieci Play dostępne są dwa wyższe abonamenty.

 

internet-534232_1280

OFERTA Z TABLETEM/ LAPTOPEM

Jeśli chodzi o tablet, bądź laptop sytuacja jest już bardziej zróżnicowana:
ppppOczywiście jeśli chodzi o routery, tablety czy laptopy to mamy do wyboru więcej modeli, w tabeli przedstawiłam tylko wybrane z nich.

W sieci Play wygląda to następująco:

HHHHH

Oferta Plusa wygląda następująco:

 

dddddddddddddddddd

 

Jeśli chodzi o Orange to na chwilę obecną na ich stronie nie są dostępne żadne laptopy.

hhhhhhhhhhhhhhhhhh

Podsumowując, przy skorzystaniu z oferty simo najlepiej wypada sieć T-mobile ( link do strony z ofertą) i Play (link do strony z ofertą ), oczywiście uzależnione jest to przede wszystkim od miejsca korzystania, gdyż liderem zasięgu jest sieć Plus ( link do strony z ofertą), natomiast jeśli zależy nam na umowie rocznej to pozostaje nam sieć Orange (link do strony z ofertą )

Oferta z modemem, routerem jest najmniej opłacalna w sieci Play z uwagi na powiększony koszt abonamentu o 20, 30 zł miesięcznie (w przypadku routera koszt sprzętu wynosi 720 zł, przy koszcie 240 zł w innych sieciach ). Tablet najkorzystniej prezentuje się w Orange (link do strony z ofertą ) i T-mobile ( link do strony z ofertą) z uwagi na koszt abonamentu i długość trwania umowy. Laptop natomiast najkorzystniej kupić w Playu, jeżeli przeliczymy całkowity koszt zakupu urządzenia ( link do strony z ofertą ).

Jednak to wszytko jest suchą teorią, przy podejmowaniu decyzji o zakupie internetu w konkretnej sieci powinniśmy zwrócić przede wszystkim uwagę jaki mamy zasięg w miejscu w którym najczęściej będziemy używać internetu, jaki limit danych jest nam potrzebny ( czy ściągamy filmy, muzykę ) oraz czy w danej sieci nie jesteśmy w stanie wynegocjować jakiejś zniżki.

Dodaj komentarz

Więcej w Która sieć
177H
Prześwietlamy oferty sieci telekomunikacyjnych

Nadszedł czas na wpisy z cyklu "Która sieć", zaoszczędzić można nie tylko na promocjach bankowych, zniżkach oferowanych przez sklepy z...

Zamknij